Overslaan en naar inhoud gaan

Verhogen of verlagen

U wilt weten of de pensioenen worden verhoogd of verlaagd. Het antwoord is: in 2025 verhogen we de pensioenen met 1,18%.

We verhogen de pensioenen in 2025

In 2025 gaan de pensioenen omhoog met 1,18%. Dit geldt voor iedereen die bij ons pensioen krijgt, opbouwt of heeft opgebouwd. Op 1 januari 2026 willen we overgaan op de nieuwe regels voor pensioen. Daar houden we ook genoeg geld voor over.  Bekijk de gevolgen van de verhoging voor de verschillende leeftijden (pdf).

Beleidsdekkingsgraad bepaalt of we verhogen/verlagen

Of we de pensioenen verhogen of verlagen, hangt af van hoeveel geld we hebben. We kijken daarvoor naar de beleidsdekkingsgraad.

De laatste 5 jaar hoefden we niet te verlagen

We hoeven de pensioenen nu niet te verlagen. De afgelopen 5 jaar hebben wij de pensioenen ook niet verlaagd.

De laatste 5 jaar konden we pensioenen af en toe verhogen

JaarVerhoging pensioenStijging prijzen
1 januari 20251,18%2,58%
1 januari 20243,5%2%
1 januari 20236,60%16,93%
1 januari 2022*3,28%*3,28%
1 januari 20210%1,12%

* Verhoging per 1 september 2022

Gemiste toeslag

We proberen elk jaar uw pensioen mee te laten stijgen met de prijzen. Dat is in de afgelopen jaren niet altijd gelukt. Onze financiële situatie was daarvoor niet goed genoeg. Als de prijzen méér stijgen dan de pensioenen, noemen we dat ‘gemiste toeslag’. 

Als onze financiele situatie heel goed is, kunnen we de gemiste toeslag later inhalen. We verhogen uw pensioen dan op een later moment alsnog. Maar u heeft hier niet automatisch recht op. 

Vanaf 1 januari 2026 gaan we over naar de nieuwe regels voor pensioen. Gemiste toeslagen tot 1 januari 2026 worden dan niet meer ingehaald. Dat is onderdeel van de overgang naar de nieuwe regels.